Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Spis treści

Gdy spojrzymy na czyjąś twarz, pierwsze na co zwracamy uwagę to oczy i usta. Z biegiem lat to właśnie w tych okolicach widać największe zmiany. Niestety z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego i kolagenu w naszym organizmie spada. Jedynym ratunkiem jest przyjmowanie tabletek z kwasem hialuronowym lub wybranie bardziej inwazyjnych zabiegów, do jakich zalicza się powiększanie ust kwasem hialuronowym.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą substancją w organizmie w postaci soli sodowej. Jego najwyższe stężenie jest w skórze, ciele szklistym oka oraz w mazi stawowej.
Do podstawowych funkcji kwasu hialuronowego należy wiązanie wody w organizmie. Jedna cząsteczka kwasu może związać aż do 1000 cząsteczek wody. Codziennie następuje rozpad kwasu i na jego miejsce produkcja nowych cząsteczek. Z wiekiem jego ilość zmniejsza się, co prowadzi do degradacji włókien kolagenowych. Można zaobserwować to szczególnie na twarzy. Skóra staje się sucha, wiotka i pojawiają się zmarszczki. Kwas hialuronowy uelastycznia, zwiększa napięcie oraz spoistość tkanki także w ustach.

Istnieje wiele rodzajów wypełniaczy stosowanych do powiększania ust, ale największym powodzeniem cieszą się te na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg taki może poprawić:

 • kształt;
 • strukturę;
 • objętość.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym utrzymuje się średnio od 6 do 12 miesięcy, jednak po tym okresie zabieg musi zostać powtórzony.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – korzyści:

 • Kontrola objętości warg – ilość wstrzykiwanej substancji jest kontrolowana, co daje lekarzowi możliwość weryfikacji docelowej objętości ust.
 • Możliwość podzielenia zabiegu – kształtowanie ust nie musi odbyć się podczas jednej wizyty. Zastrzyki mogą być podawane stopniowo podczas kilku zabiegów, aż zostanie osiągnięty oczekiwany rezultat.
 • Guzki rozpuszczają się łatwo – wszelkie grudki i guzki powstałe podczas poruszania się ust są łatwe do usunięcia.
 • Mniejsze siniaki – użycie kwasu hialuronowego może zmniejszyć obrzęk i zasinienie w porównaniu do innych wypełniaczy.
 • Racjonalne rezultatyefekty kwasu hialuronowego są wystarczająco trwałe, choć nie permanentne.

Reakcja alergiczna jest mało prawdopodobna. Ze względu na to, że wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego jest wykonany z substancji podobnej do tej, która naturalnie występuje w organizmie, nie jest w stanie wywołać reakcji alergicznej. Natomiast warto sprawdzić czy nie jest się uczulonym na lidokainę (miejscowy środek znieczulający) i poinformować o tym lekarza przed zabiegiem.

Reklama


Kwas hialuronowy bioalgi


Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czego można spodziewać się w trakcie zabiegu?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym może być bardzo szybko wykonane w gabinetach kosmetologicznych. Trwa zwykle do 30 minut. Przed wstrzyknięciem mogą zostać zastosowane miejscowe środki znieczulające dla poprawienia komfortu zabiegu. Kwas hialuronowy w formie żelu wprowadzany jest bardzo cienką igłą w oznaczone wcześniej miejsca. Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie i obrzęk, który po kilku godzinach (dniach) powinien ustąpić.

Skutki uboczne kwasu hialuronowego

Z reguły skutki uboczne takiego zabiegu trwają od kilku godzin do kilku dni. Może to być:

 • bolesność i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia;
 • krwawienie z miejsca wstrzyknięcia;
 • obrzęk i zasinienie.

W skrajnych przypadkach mogą wystąpić:

 • ciężki i przedłużający się obrzęk lub sinienie trwające od tygodnia do 10 dni;
 • asymetria ust;
 • grudki i nierówności w ustach;
 • infekcja;
 • owrzodzenie lub bliznowacenie.

Reakcja alergiczna może spowodować zaczerwienienie, obrzęk lub swędzenie wokół ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

 • ciąża lub karmienie piersią
 • infekcje lub stany zapalne skóry
 • choroby immunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Alternatywa dla zabiegów inwazyjnych

Kwas hialuronowy w tabletkach nie powiększy naszych ust. Jest natomiast alternatywą dla zabiegów inwazyjnych. Kwas hialuronowy w tabletkach może wpłynąć korzystnie na poprawę i jędrność naszej skóry bez ryzyka pojawienia się powikłań, a także jest to dobry suplement diety na stawy. Warto się nad nimi zastanowić, gdy chcemy się pozbyć zmarszczek czy innych niedoskonałości skóry, ale obawiamy się, że zabiegi są dla nas zbyt ryzykowne.

 

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...

Zostań z nami

Polecane artykuły

11 komentarzy do artykułu

 1. We wszystkim ważny jest umiar, bo jestem jak najbardziej nad drobnym pomaganiem matce naturze, ale kiedy czasami patrzę na sztuczne (dosłownie) twarze niektórych kobiet, np. na Insta to zastanawiam się, co poszło źle…

 2. Bardzo dobrze przygotowany post zawierający wiele kluczowych i przydatnych informacji 🙂 brawo!!!
  Ja nie jestem zwolenniczką żadnych ingerencji w poprawę wyglądu… Chyba, że na prawdę wymaga tego sytuacja… Pozdrawiam serdecznie 🙂

 3. Wszystko jest dla ludzi jednak trzeba uważać na pseudo kosmetyczki i lekarzy bo możemy wówczas wyglądać komicznie. O tabletkach z KH jeszcze nie słyszałam 🙂

 4. Aż mi się śmiać chce jak „gwiazdy” powiększają sobie usta do absurdalnych rozmiarów i sądzą, że do twarzy im z nimi….

 5. Kamila Kołodziejczak

  Ja bym się bała wstrzykiwać dziwne rzeczy w twarz. Na szczęście usta mam piękne i powiększać ich nie muszę.

 6. anastazja

  A ile utrzymuje się efekt po takim zabiegu? Rozmyślam wykonanie powiększenia ust a raczej poprawienie ich kształtu. Ale jeśli efekt jest krótkotrwały to chyba nie warto!

 7. dobrze wykonany zabieg z HA wygląda rewelacyjnie 🙂 i sama się zastanawiam nad poddaniem się jemu. Jedyne co mnie martwi to to, że podobno można się od niego uzależnić 😀

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *