Korekta nosa kwasem hialuronowym – zabieg wart zachodu?

Spis treści

Niesymetryczna budowa nosa może być poważną wadą estetyczną. Korekta nosa kwasem hialuronowym jest jednym ze sposobów na to, aby odzyskać atrakcyjny wygląd. Problem ten może mieć różną genezę – niekiedy wynika z konstrukcji biologicznej, ale może też być następstwem przebytych chorób, zabiegów albo zdarzeń losowych. 

Korekta nosa kwasem hialuronowym – zabieg wart zachodu?

Dlaczego korekta nosa kwasem hialuronowym?

Żele hialuronowe stosowane do zabiegów mają gęstość identyczną ze średnią gęstością tkanek miękkich. Oznacza to, że po zabiegu tkanki sprawiają wrażenie zupełnie naturalnych. Jednocześnie wstrzyknięcie nawet dość sporych ilości kwasu hialuronowego nie powoduje negatywnych efektów zdrowotnych. Związek używany podczas zabiegu jest niemal identyczny z naturalnym kwasem hialuronowym, wytwarzanym przez komórki własne organizmu. To ważne, ponieważ rekonstrukcje czy korekty nosa często wymagają użycia ponad 5 ml preparatu. To spora ilość, jeśli wziąć pod uwagę wielkość rekonstruowanej powierzchni. Zatem teoretycznie istnieje ryzyko zaobserwowania reakcji obronnej.

Na szczęście kwas hialuronowy, nawet wielkocząsteczkowy, jest rozpoznawany jako substancja własna i nie powoduje uczuleń. Od chwili zakończenia zabiegu rozpoczyna się naturalna resorpcja substancji, co trwa zwykle od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie efekty zabiegu przestają być widoczne. Jest to uznawane za poważną wadę, ale dość powiedzieć, że zabiegi botoksem, nawet kiedy można je przeprowadzić (w przypadku nosa nie zawsze jest to proste), dają efekt na 3-6 miesięcy.

Reklama


Kwas hialuronowy bioalgi


Warto, bo szybko

Korekta nosa kwasem hialuronowym nie jest tzw. zabiegiem lunchowym, ale okres rekonwalescencji po wstrzykiwaniach rzadko wynosi więcej niż dwa dni. Najczęściej w godzinę po zabiegu dochodzi do powstania opuchlizny, jednak samoistnie schodzi ona po kilkunastu godzinach. Może jej towarzyszyć minimalna gorączka albo osłabienie. W przypadku korekty nosa pojawiają się też siniaki będące wynikiem ucisku kwasu hialuronowego na ukrwioną tkankę. Objawy te szybko jednak ustępują i raczej trudno uznać je za poważne powikłania. Teoretycznie więc, planując zabieg na piątek, w poniedziałek można już z powodzeniem iść do pracy.

Efekty kwasu hialuronowego są błyskawiczne, co jest ważne, podobnie jak szybkie ustąpienie objawów niepożądanych. Ale w przypadku korekty nosa nie mniej istotny jest fakt, że po zabiegu pacjent może udać się od razu do domu – nie ma potrzeby przedłużania pobytu w klinice.

Warto, bo wszędzie

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest zabiegiem wykonywanym prawie we wszystkich dobrych klinikach. Również praktycznie wszędzie prowadzący takie zabiegi mają już spore doświadczenie. Ma to duże znaczenie dla komfortu psychicznego pacjenta i nie można nie zauważyć, że dzięki temu właśnie znacząco zmniejsza się ryzyko niepowodzenia. Trzeba bowiem zaznaczyć, że teoretycznie może zdarzyć się tak, że korekta może się nie udać. Gdyby nieprawidłowa ilość preparatu została wstrzyknięta w konkretne miejsca, poprawa nie byłaby widoczna. Na szczęście takie przypadki zdarzają się bardzo sporadycznie i w ogólnej ilości przeprowadzonych zabiegów stanowią ilość śladową. Jest ich mniej nawet od liczby reakcji alergicznych na kwas hialuronowy.

 

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...

Zostań z nami

Polecane artykuły

1 komentarz do artykułu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *