Botoks – jaka jest cena za zabieg?

Spis treści

Botoks to bardzo zróżnicowane zabiegi – od korekty zeza przez kontrolę zmarszczek mimicznych, aż po wypełnianie i modelowanie ust. Cena za zabiegi jest zróżnicowana i zależy od wielu czynników.

Botoks – jaka jest cena za zabieg?

Czynniki wpływające na cenę zabiegu z użyciem botoksu

Do czynników, wpływających na cenę zabiegów, w których używany jest botoks, można zaliczyć:

  • wielkości partii ciała do opracowania;
  • producenta preparatu używanego przy zabiegu;
  • renomy i lokalizacji kliniki oraz doświadczenia osoby prowadzącej zabieg;
  • ilości oraz wartości usług towarzyszących i tego, czy są one wliczone w podstawową cenę zabiegu.

W praktyce jednak cenniki wielu klinik mogą być mylące, ponieważ w cenie zabiegu nie uwzględnia się obowiązkowej płatnej konsultacji lekarskiej. Trzeba natomiast przyznać, że różnica dodatkowych 100 złotych przy wycenie zabiegu na 600 zł robi sporą różnicę. Podane w cennikach ceny są zresztą najczęściej orientacyjne, ponieważ o tym, który preparat zastosować do wypełniania zmarszczek lub korekty nosa, decyduje lekarz w czasie konsultacji. Nie jest więc rzadkością, że ostateczna wycena różni się od propozycji z cennika nawet o 20-30%.

Reklama


Kwas hialuronowy bioalgi


Botoks – ceny poszczególnych zabiegów

Bardzo trudno jest w sensowny sposób porównać ceny konkretnych zabiegów, w których używany jest botoks. Daje to jedynie pojęcie o rzędzie wielkości, ale co do wyceny zawsze warto skontaktować się bezpośrednio z daną kliniką. Jednak ceny przedstawiają się mniej więcej tak:

  • wypełnianie drobnych zmarszczek: 450-700 złotych;
  • powiększanie ust: 700-2000 złotych;
  • korekta zeza: 500-1500 złotych;
  • wypełnienie większych zmarszczek: 700-1800 zł.

Przy porównywaniu cen należy pamiętać, że nie jest to ani jedyny, ani tym bardziej najważniejszy czynnik różniący kliniki. O wiele większe znaczenie ma lokalizacja (choć zmiana tej pozwala sporo oszczędzić) i doświadczenie personelu. Nawet po uwzględnieniu wszystkich dodatkowych opłat różnice w cenach są spore, ale priorytetem zawsze musi być bezpieczeństwo i powodzenie zabiegu. Niska cena w żaden sposób nie refunduje źle wykonanego zabiegu, w którym użyty został botoks, a tym bardziej zagrożenia, jakie może wynikać ze złego doboru preparatu. Dlatego wcześniej warto jest zastanowić się co wybrać: kwas hialuronowy czy botoks?

Podsumowanie

Poszczególne kliniki oferują także rabaty cenowe przy wykupieniu kilku usług. Bonusy sięgają nawet 400 złotych za każdy dodatkowy zabieg. Przy czym należy pamiętać, że nawet, jeśli są one kupowane w pakiecie, to jedynie nieliczne zabiegi można wykonać tego samego dnia ze względu na komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Zwykle między kolejnymi zabiegami mija od 3 do 6 tygodni.
Podobnie jak w przypadku wszystkich innych zabiegów medycyny estetycznej, również jeśli chodzi o zastrzyki z botoksem, cena jest uzależniona od typu i jakości preparatu.

Warto oczywiście zawsze wybierać najlepsze produkty, jednak czasem z przyczyn medycznych lekarz może zalecić użycie tylko jednego, określonego typu botoksu. Będzie to miało wpływ na skuteczność zabiegu, trwałość efektu i cenę. Zaleceń lekarza nie można zignorować, dlatego zmiana ceny na tym etapie jest już przesądzona. Warto natomiast przyjrzeć się, czy sam koszt konsultacji jest podawany w cenie standardowej czy też za wizytę lekarską trzeba będzie zapłacić dodatkowo (zwykle 100-200 złotych).

 

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...

Zostań z nami

Polecane artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *