Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Spis treści

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym może dać bardziej młodzieńczy wygląd za ułamek (koszty, inwazyjność) tego, co może zdziałać lifting twarzy. Wypełni zmarszczki oraz linie mimiczne i inne bruzdy skóry w mniej niż 30 minut z wynikami, które mogą utrzymać się przez okres od 4 miesięcy do ponad roku.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wady wypełniaczy zmarszczek

Zabieg jest szybki oraz łatwy, niestety wszystkie wypełniacze, w tym kwas hialuronowy mogą spowodować reakcje alergiczną oraz powstanie nierównej powierzchni na skórze tzw. wybrzuszenia. Mogą być one stałe. Spotykane jest również niebieskawe zabarwienie skóry znane jako efekt Tyndalla. Zmiana koloru może trwać kilka miesięcy, ale można ją leczyć z pozytywnym skutkiem. W bardzo rzadkich przypadkach komórki skóry mogą umrzeć, jeśli wypełniacze zmarszczek nie są właściwie wykorzystywane. Im dłuższy rezultat danego wypełniacza, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Na wygląd naszej skóry wpływa wiele czynników. Przede wszystkim związany jest z zaawansowaniem wieku. Ale na jej stan wpływa także ekspozycja na promieniowanie UV, a także nawyki i styl życia. Kwas hialuronowy z biegiem czasu zmniejsza swoje stężenie w organizmie. Z tego powodu skóra traci swoją jędrność, nawilżenie oraz elastyczność. Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym daje możliwość przywrócenia gładkości, a także zniwelowania innych, widocznych skutków starzenia.

Kwas hialuronowy działa w skórze jak wypełniacz przestrzeni. Poprzez wiązanie wody utrzymuje tę przestrzeń w odpowiednim kształcie i nawilżeniu.  Zapobiega zmniejszeniu grubości skóry, utracie objętości twarzy oraz widoczności zmarszczek.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów tego typu. Powszechnie stosuje się go do wygładzania i usuwania zmarszczek w okolicy oczu, nosa i warg.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – skutki uboczne

Skutki uboczne kwasu hialuronowego są rzadkie, ale mogą obejmować:

  • zaczerwienienie;
  • obrzęk;
  • zasinienie w miejscu wstrzyknięcia;
  • preparat widoczny pod skórą;
  • nierówności skóry.

Nie u każdego muszą wystąpić skutki uboczne. Jeśli jednak pojawią się, wówczas z dużym prawdopodobieństwem ulegną poprawie po pewnym czasie.

Jak długo wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym daje rezultat?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje widoczne zmiany, które utrzymują się od kilku miesięcy do ponad roku. Niektórzy twierdzą, że powtarzane iniekcje mogą stymulować naturalną produkcję kolagenu. Może to samoistnie pomóc w zmniejszeniu liczby linii czy zmarszczek. Istnieją również pewne dowody, że podczas częstych iniekcji potrzeba coraz mniej wypełniacza, by osiągnąć ten sam efekt.

Decydując się na wstrzyknięcie jakiegokolwiek preparatu w celu zniwelowania zmarszczek przedyskutuj ze swoim lekarzem wszystkie ewentualności. Koniecznie dowiedz się czy nie masz reakcji alergicznej np. na białka bakterii.

Fakty na temat kwasu hialuronowego (HA)

  1. HA jest członkiem rodziny cząsteczek o nazwie GAG, który zawiera siarczan chondroityny. Jest to doskonały środek smarujący w organizmie.
  2. Kwas hialuronowy jest produkowany w organizmie człowieka i znajduje się w tkankach wszystkich zwierząt jednak z wiekiem jego ilość maleje.
  3. Jest głównym składnikiem płynu stawowego, który smaruje stawy. Bez odpowiednich poziomów HA, płyn stawowy traci zdolność i niedostatecznie smaruje stawy, a tym samym prowadzi do ich „niedożywienia”.
  4. Ha wyodrębniono około 60 lat temu z ciałka szklistego, który wypełnia wewnętrzną komorę oka.
  5. Nazwa kwasu hialuronowego pochodzi od greckiego słowa szkła (hyalos), które dokładnie opisuje swój przezroczysty, szklisty wygląd.
  6. W skórze HA wraz z wodą i kompleksem białkowym wypełnia przestrzeń w tkance łącznej.
  7. Charakter struktury cząsteczkowej kwasu hialuronowego sprawia, że idealnie nadaje się do przyciągania i wiązania wody.

Kwas hialuronowy jest potrzebny do:

  • ograniczenia przedwczesnego występowania zmarszczek;
  • zwiększenia nawilżenia skóry;
  • utrzymania wilgotnej i wygładzonej skóry;
  • zwiększenia elastyczności skóry;
  • zdrowego wzrostu komórek skóry;
  • poprawienia kolorytu skóry;
  • wspierania zdrowych stawów.

Odżywienie skóry od wewnątrz – kwas hialuronowy w tabletkach

Odżywienie skóry możemy uzyskać poprzez kremy czy maści, które pomogą chronić skórę przed wiatrem, mrozem, słońcem (żywiołami). Ale najskuteczniejszym sposobem jest utrzymanie wilgotnej, pięknej skóry poprzez wnętrze organizmu, czyli przyjmowanie tabletek z kwasem hialuronowym. Picie 8-10 szklanek wody każdego dnia jest ważne, ale ważne jest też uzupełnienie zapasów kwasu hialuronowego, gdyż HA to jeden z najważniejszych elementów skóry, jeśli chodzi o jej nawilżenie oraz zatrzymanie wilgoci. Tak więc bez odpowiedniego poziomu HA w górnych warstwach naskórka, skóra wydaje się zszarzała, pomarszczona i nie ładna.

Czy kwas hialuronowy naprawdę pomaga?

Wszyscy jesteśmy narażeni na działanie wolnych rodników poprzez np. dzienną ekspozycję na promieniowanie UV oraz zanieczyszczenia środowiska, które nieuchronnie rozkłada oraz niszczy kwas hialuronowy w naszym organizmie. HA zaczyna zmniejszać się już po ukończeniu 20 roku życia. Postępuję to przez kolejne lata, a w wieku 40 lat przyspiesza (w rzeczywistości w wieku 50 lat mamy mniej kwasu hialuronowego o połowę, niż mieliśmy w wieku 20 lat). Jest to zmniejszenie ilości płynu hialuronowego i jego wytwarzania, co w konsekwencji prowadzi do spadku wewnątrzkomórkowego płynu. To powoduje, że skóra jest bardziej sucha i podatna na uszkodzenia, a także starzenie się. Na szczęście nie tylko wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje widoczne rezultaty. Również można zwiększyć ilość i wchłanianie HA poprzez tanie (w porównaniu do inwazyjnych metod) i naturalne suplementy diety z kwasem hialuronowym. A dodatkowym atutem jest to, że kwas hialuronowy wspiera stawy!

 

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...

Zostań z nami

Polecane artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *