Tabletki z kwasem hialuronowym

Spis treści

Wraz z wiekiem nasza skóra traci zdolność do utrzymywania odpowiedniego nawilżenia, co powoduje powstawanie zmarszczek i widoczną utratę jędrności. Tabletki z kwasem hialuronowym mogą być dobrą alternatywą dla wielu drogich i szkodliwych produktów kosmetycznych. W znacznie bezpieczniejszy sposób są w stanie utrzymać promienną skórę, a także korzystnie wpływać na stawy, bez szkodliwych efektów ubocznych.

Tabletki z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to naturalnie wytwarzana przez organizm substancja. Jest przeźroczysta i ma właściwości nawilżające. W ludzkim organizmie największe stężenie HA znajduje się w skórze, stawach oraz w oczach. Podstawowym i najważniejszym zadaniem tej substancji jest odżywienie oraz utrzymanie kolagenu w nawilżeniu. Warto jednak pamiętać, że wraz z wiekiem, jego ilość maleje, przez co skóra staje się sucha i powstają zmarszczki.

Tabletki z kwasem hialuronowym

Tabletki z kwasem hialuronowym są często polecanym produktem przez lekarzy i dermatologów ze względu na swoje możliwości poprawy wyglądu skóry, zmniejszenia bólu stawów i innych dolegliwości związanych ze starzeniem.

Przyjmowanie codziennie tabletki z kwasem hialuronowym pozwala skórze oraz innym ważnym narządom uzyskać wsparcie od wewnątrz. Suplementy w postaci kapsułek lub tabletek są dostępne od dłuższego czasu, ale należy zwracać uwagę na ich pochodzenie i jakość. Niektóre mają niską ilość HA, która słabo wchłania się do jelita, a niektóre kapsułki zawierają żelatynę pochodzenia zwierzęcego, której wielu konsumentów woli unikać.

Reklama


Kwas hialuronowy bioalgi


Badania wykazały, że kwas hialuronowy w tabletkach wpływa korzystnie podczas doustnej suplementacji. Działa on od wewnątrz przynosząc dużo więcej korzyści niż kremy, które tylko powierzchownie wpływają na skórę.

Kwas hialuronowy w tabletkach – działanie

Kwas hialuronowy w tabletkach stworzony na bazie naturalnych składników roślinnych (co bardzo ważne podkreślenia, nie zwierzęcych) pozwala na łatwość w przyswajaniu i powoduje dużą wchłanialność przez organizm człowieka. Nie tylko skóra korzysta na tym, ale również stawy.

Stwierdzono również, że przyjmując tabletki, kwas hialuronowy wpływa na czynniki wzrostowe, takie jak zwiększenie przeciwutleniaczy, budowę kolagenu – pobudzanie przez peptydy, które zwiększają produkcję kolagenu i zapewniają długotrwałe korzyści w postaci elastycznej i mocnej skóry. Dzięki takiemu działaniu proces starzenia się zostaje spowolniony.

Ważne jest aby kwas hialuronowy stosować regularnie, ponieważ proces nawilżenia skóry wymaga czasu. Jednak systematyczność i wytrwałość opłacą się, gdy zobaczymy jak nasza skóra zacznie wyglądać młodziej i zdrowiej.

Mój ulubiony składnik – tak wypowiadają się osoby, które chociaż raz miały do czynienia z kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy to niesamowity składnik, który w naturalny sposób jest produkowany w naszej skórze. Gdy zażywamy kwas hialuronowy w tabletkach, nasza skóra nie widzi go jako obcego składnika i z łatwością akceptuje go, więc każdy może czerpać z tego korzyści. Fakt, że wygładza i uelastycznia skórę sprawił, że dużo firm wprowadziło do oferty produkty z kwasem hialuronowym. Jest to także kluczowy składnik w iniekcji podczas wypełniania zmarszczek.

Gdy mamy problem z suchą i bardzo wrażliwą skórą, szczególnie zimą, warto wybrać suplementację kwasem hialuronowym. Poprawi to stan i nawilży skórę. Doda jej również większej elastyczności i zdecydowanie będzie można (po kilku miesiącach regularnego przyjmowania tabletek z kwasem hialuronowym) odczuć zmniejszoną suchość skóry.

Podsumowując, sucha czy przetłuszczona skóra w wieku 60 lat,  z trądzikiem w wieku 20 lat, nie ma znaczenia. Każdy zauważy różnicę regularnie przyjmując wysokiej jakości produkt. Cena kwasu hialuronowego w tabletkach także nie jest wysoko, jeśli weźmiemy pod uwagę potencjalne korzyści.

Podsumowanie

Rozkład kolagenu i kwasu hialuronowego to procesy naturalne, których nie można powstrzymać. Być może najskuteczniejszym sposobem spowolnienia rozkładu tych związków jest kontrola czynników, które mają na nie największy wpływ. Są nimi między innymi promieniowanie UV, palenie papierosów, niedobory witamin, chlorowana woda i intensywne ćwiczenia fizyczne. Również tabletki z kwasem hialuronowym, przyjmowane regularnie, mogą te procesy spowolnić.

 

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...

Zostań z nami

Polecane artykuły

5 komentarzy do artykułu

  1. Nie miałam pojęcia, że ten kwas występuje również pod postacią tabletek. Człowiek jednak całe życie się uczy 🙂

  2. O działaniu kwasu słyszałam już same dobre rzeczy, ale ten wpis je tylko dodatkowo poszerzył 🙂 Dziękuję!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *