Tabletki na zmarszczki – kwas hialuronowy

Spis treści

Tabletki na zmarszczki z kwasem hialuronowym mogą stać się pierwszą pomocą, gdy w naszej skórze zaczyna ubywać wody. Utrata wody w skórze powoduje, że spada napięcie tkanki, która robi się mało elastyczna i powstają w niej charakterystyczne wałeczki i wyżłobienia. Medycyna estetyczna od lat walczy z nimi przez wstrzykiwanie różnych, mniej lub bardziej bezpiecznych związków w centralne warstwy skóry, co po prostu fizycznie rozciąga tkankę. Efekty są jednak zwykle niezbyt długotrwałe (3-18 miesięcy, w zależności od zastosowanej metody).

Tabletki na zmarszczki - kwas hialuronowy

Jak powstają zmarszczki

Utrata wody wiąże się z dość skomplikowanym mechanizmem biologicznym. Otóż woda w skórze nie występuje w postaci płynu tylko jako żel, związana z kwasem hialuronowym. Związek ten jest syntetyzowany w komórkach, a następnie wysyłany do przestrzeni międzykomórkowej. Niestety wraz z wiekiem sprawność aparatów syntetycznych spada, a więc i produkcja kwasu hialuronowego jest coraz mniejsza. To sprawia, że skóra nie jest już w stanie zatrzymać wody w obrębie tkanki.

Jak zmusić skórę do produkcji kwasu hialuronowego?

Powody zmniejszenia produkcji tego związku są tak naprawdę dwa. Albo aparat komórkowy odpowiedzialny za syntezę nie pracuje jak należy, albo brakuje substratów do reakcji. Zgodnie jednak z zasadami reakcji chemicznych, jeśli wzrośnie stężenie substratów, to w celu utrzymania równowagi chemicznej będzie musiała zajść intensywna synteza produktu. Właśnie ta zależność leży u podstaw działania suplementów z kwasem hialuronowym. Kiedy tylko da się zaobserwować pierwsze płytkie zmarszczki, można przesunąć równowagę reakcji chemicznych, dostarczając skórze budulec kwasu hialuronowego. A najwygodniej jest to zrobić, przyjmując gotowy kwas hialuronowy. Procesy trawienne rozbiją jego cząstki na konkretne związki, a skóra odtworzy substancję we własnych komórkach.

Reklama


Kwas hialuronowy bioalgi


Kiedy tabletki na zmarszczki z kwasem hialuronowym zacząć używać?

Wykorzystanie praw równowagi reakcji chemicznej jest najskuteczniejsze wtedy, kiedy do jej zachwiania doszło niedawno, a to dlatego, że wówczas jeszcze niewielkie dawki substratów mogą przywrócić prawidłowe funkcjonowanie skóry. Jest jeszcze jeden argument przemawiający za wczesnym rozpoczęciem suplementacji. Tabletki na zmarszczki z kwasem hialuronowym, przy w miarę dobrze pracujących komórkach, będą stymulowały je do produkcji własnego kwasu. Zatem dawki suplementu nie muszą być nadal duże, a po drugie, zwiększy się również synteza kolagenu – białka odpowiedzialnego za utrzymanie kształtu szkieletu skóry. Wczesna suplementacja pozwoli zatem na osiągnięcie maksymalnego efektu minimalnym kosztem. Jest też oczywiście aspekt praktyczny. Niezależnie od działającego mechanizmu, łatwiej będzie wygładzić płytkie zmarszczki niż głębokie.

Nie tylko tabletki na zmarszczki

W początkowych stadiach zmarszczek dobre rezultaty daje także podanie kwasu hialuronowego w postaci kosmetyku – wchłania się on przez skórę i jest również skuteczny jako stymulant produkcji organicznej. Poza tym kosmetyki pozwalają również na jednoczesne odżywienie skóry poprzez zaopatrzenie jej w witaminy i minerały poprawiające ogólna kondycję tkanki.

 

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...

Zostań z nami

Polecane artykuły

4 komentarze do artykułu

  1. Katarzyna Mierzwa

    Ja jak do tej pory stosuję kwas hialuronowy tylko jako dodatek w kosmetykach, czy tez czysty mieszany na przykład z olejkami, ale nie nigdy mi nie przyszło do głowy żeby go suplementować 🙂

  2. Ja również nigdy wcześniej nie słyszałam o kapsułkach do łykania z kwasem hialuronowym. Chyba trzeba się będzie bliżej tematowi przyjrzeć…;)

  3. Ja stosuję kwas hialuronowy jako składnik kosmetyków, kremów, maseczek.. i bardzo lubię jego nawilżające działanie 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *