Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Spis treści

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym to zabieg z zakresu urologii estetycznej, coraz chętniej wybierany przez mężczyzn zmagających się z kompleksami w związku ze zmniejszoną wielkością przyrodzenia. Stanowi odpowiednik żeńskiego zabiegu powiększania i wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym. Zabieg przeprowadza lekarz po wcześniejszej kwalifikacji.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Na czym polega powiększanie penisa kwasem hialuronowym?

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym to zabieg polegający na wykonaniu kilku iniekcji bezpośrednio w tkanki na całej długości penisa z wykorzystaniem preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy podaje się dokładnie w przestrzeń otaczającą prącie, między dwiema blaszkami powięzi, za pomocą cienkiej kaniuli.

Wszystko trwa zaledwie kilkanaście minut i jest dla pacjenta praktycznie bezbolesne, ponieważ odbywa się w przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Efekty zabiegu są bardzo naturalne, dają efekt równomiernego powiększenia. Po ustąpieniu obrzęku prącie stanie się pogrubione o około 2-3 cm na obwodzie oraz wydłużone o 1-3 cm w zależności od pierwotnych rozmiarów członka. Takie rezultaty utrzymują się do 1-2 lat.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym – wskazania

Nie ma obiektywnych wskazań do wykonania zabiegu. Decydują się na niego panowie, którzy nie są zadowoleni z długości lub grubości swojego penisa i poprzez jego powiększenie kwasem hialuronowym chcą zwiększyć samoakceptację, pewność siebie oraz zadowolenie z życia seksualnego. Zabiegowi można poddać każdego penisa, jeśli nie występują ku temu przeciwwskazania.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do powiększenia penisa kwasem hialuronowym są:

 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • stulejka;
 • choroba nowotworowa;
 • stan zapalny narządów moczowo-płciowych;
 • przyjmowanie niektórych leków;
 • gorączka;
 • ostre stany zapalne, w tym zaostrzenie chorób przewlekłych;
 • uczulenie na kwas hialuronowy lub którykolwiek inny składnik podawanego preparatu;
 • infekcje skóry w okolicy prącia, w tym pochodzenia wenerycznego.

To lekarz odpowiada za kwalifikację pacjenta do zabiegu powiększania penisa kwasem hialuronowym.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym – skutki uboczne

Omawiany zabieg uznaje się za bezpieczny, a działania niepożądane pojawiają się niezwykle rzadko. Tym bardziej że kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w organizmie każdego człowieka, zatem zwykle nie wywołuje alergii. W warstwie, w którą podaje się preparat, nie ma także większych naczyń krwionośnych, dlatego nie występuje ryzyko zatoru czy martwicy.

Przygotowanie do zabiegu powiększania penisa kwasem hialuronowym

Przez około 7 dni przed iniekcjami należy powstrzymać się od przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi, chyba że lekarz zaleci inaczej. Ze względów higienicznych i aby pole zabiegowe było dobrze widoczne, najlepiej przyjść z okoloną okolicą intymną. Innych zaleceń nie ma.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym – zalecenia po zabiegu

Przez pierwszych kilkanaście dni należy powstrzymać się od stosunków seksualnych oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Choć zabieg jest małoinwazyjny, tkanki potrzebują czasu na regenerację, a sam kwas hialuronowy na wchłonięcie się i równomierne rozprowadzenie po całym prąciu. Poza tym nie ma innych zaleceń, pacjent może wrócić do codziennych czynności niemal natychmiast po zabiegu.

W niektórych przypadkach konieczne jest powtórzenie zabiegu po upłynięciu 6 miesięcy, jednak najczęściej już jeden zabieg jest wystarczający do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Po upływie 1-2 lat kwas hialuronowy całkowicie wchłania się w organizmie, ulegając degradacji. Wówczas członek wraca do pierwotnych rozmiarów. Mężczyzna może ponownie zdecydować się na wykonanie powiększania penisa kwasem hialuronowym, bądź pozostawić go naturalnie.

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

 1. Miszczyk J., Powiększanie penisa, Klinika Dr Szczyt [https://www.drszczyt.pl/zalacznik/6dtbhp0r41qcijyhxqxm1fycz/3str.pdf].
 2. Powiększanie penisa kwasem hialuronowym [https://www.kliniki.pl/zabiegi/powiekszanie-penisa-kwasem-hialuronowym/].

Zostań z nami

Polecane artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *