Kwas hialuronowy na przedwczesny wytrysk

Spis treści

Kwas hialuronowy na przedwczesny wytrysk to małoinwazyjny zabieg z wykorzystaniem preparatów kwasu hialuronowego, które wstrzykuje się bezpośrednio do członka, aby tym samym opóźnić wystąpienie erekcji i przedłużyć stosunek. Zabieg zawsze wykonywany jest przez lekarza, co gwarantuje pacjentowi maksimum bezpieczeństwa i skuteczności.

Kwas hialuronowy na przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk – przyczyny i objawy

Przedwczesny wytrysk jest częstą dysfunkcją seksualną u mężczyzn bez względu na ich wiek, choć znacznie częściej obserwuje się go u młodszych panów. Zgodnie z definicją określa się go jako niemożność kontroli lub opóźniania ejakulacji, co w dużym stopniu negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Przedwczesny wytrysk uniemożliwia partnerce osiągnięcie orgazmu podczas penetracji pochwy, prowadzi do spadku pewności siebie mężczyzny, wywołuje jego zawstydzenie, co z kolei może wpływać na różnego rodzaju zaburzenia erekcji. Inna definicja określa przedwczesny wytrysk jako uzyskanie wytrysku po minimalnej stymulacji seksualnej, osiągniętego wcześniej, niż mężczyzna chce (przed penetracją pochwy lub niedługo po rozpoczęciu penetracji).

Przyczyny tego problemu wciąż nie są znane. Wśród nich wymienia się m.in. nadwrażliwość prącia, nadpobudliwość ośrodków odpowiedzialnych za odruch ejakulacji, predyspozycje genetyczne, centralną hipoaktywność serotoninergiczną. Mimo wszystko prawdopodobnie największe znaczenie w powstawaniu problemu mają czynniki związane z psychiką mężczyzny. Dlatego podstawą leczenia powinna być psychoterapia i terapia seksuologiczna. Mężczyźni szukają również doraźnych metod wsparcia, dlatego rosnącą popularnością cieszy się kwas hialuronowy na przedwczesny wytrysk.

Kwas hialuronowy na przedwczesny wytrysk – opis zabiegu

Zabieg polega na ostrzyknięciu określonych obszarów żołędzi prącia niewielką ilością preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest związkiem fizjologicznie występującym w organizmie człowieka. Zatem jego wstrzyknięcie praktycznie nie powoduje skutków ubocznych i jest bardzo dobrze tolerowane przez tkanki. Z tego właśnie względu kwas hialuronowy wykorzystuje się także do modelowania i powiększania warg sromowych większych u kobiet bądź penisa u mężczyzn.

Zobacz również: Wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym.

Celem iniekcji kwasu hialuronowego w okolicę żołędzi prącia jest obniżenie wrażliwości tego organu na docierające do niego podczas zbliżenia seksualnego bodźce. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń znajdującą się pomiędzy skórą a zakończeniami nerwowymi. Procedura trwa około 20-40 minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest zatem dla pacjenta całkowicie bezbolesna. Pacjent bezpośrednio po ostrzyknięciu może wrócić do domu, do codziennych aktywności.

Kwas hialuronowy na przedwczesny wytrysk – efekty

Już jeden zabieg wystarczy, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Utrzymują się one średnio 8-12 miesięcy. To czas, w którym warto jednocześnie zadbać o odpowiednią psychoterapię, terapię u seksuologa czy leczenie choroby podstawowej, jeśli to właśnie z niej wynika problem. Przy kompleksowym podejściu bardzo często zdarza się, że mężczyźni po degradacji kwasu hialuronowego nie potrzebują ponownie wykonywać zabiegu. Jeśli jednak problem przedwczesnego wytrysku dalej się pojawia, mogą oni zdecydować się na kolejne iniekcje.

Kwas hialuronowy na przedwczesny wytrysk – przeciwwskazania

Zabieg nie powinien zostać wykonany w następujących przypadkach:

 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • choroba nowotworowa;
 • stan zapalny narządów moczowo-płciowych;
 • przyjmowanie niektórych leków;
 • gorączka;
 • ostre stany zapalne, w tym zaostrzenie chorób przewlekłych;
 • uczulenie na kwas hialuronowy lub którykolwiek inny składnik podawanego preparatu;
 • infekcje skóry w okolicy prącia, w tym pochodzenia wenerycznego;
 • stulejka.

Lekarz zawsze przeprowadza kwalifikację pacjenta przed wykonaniem iniekcji.

Kwas hialuronowy na przedwczesny wytrysk – cena

Cena zabiegu zależy od wielu czynników, głównie od ilości zużytego kwasu hialuronowego oraz wielkości miasta, w której znajduje się gabinet lekarski. Przeważnie jednak koszt wstrzyknięcia kwasu hialuronowego na przedwczesny wytrysk wynosi około 3000 zł.

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

 1. Jarczewska D., Przedwczesny wytrysk, Medycyna po Dyplomie, 10/2010.
 2. Rempega G., Przedwczesny wytrysk – zabieg, Mediqpol [https://mediqpol.pl/uslugi/przedwczesny-wytrysk-zabieg/].

Zostań z nami

Polecane artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *