Cena zabiegu kwasem hialuronowym

Spis treści

Cena zabiegu kwasem hialuronowym może być bardzo zmienna. Wiele klinik w ogóle nie podaje cen uważając, że cennik pomaga bardziej konkurentom niż klientom. Trudno zresztą jest porównać jakiekolwiek wyceny, ponieważ zwykle podanych jest za mało szczegółowych informacji.

Jakie są ceny zabiegów z kwasem hialuronowym?

Od czego zależy cena zabiegu kwasem hialuronowym?

Cena zabiegu kwasem hialuronowym jest tak naprawdę ustalana indywidualnie. A to dlatego, że dopiero po spotkaniu z pacjentem, lekarz podejmuje decyzję o użyciu konkretnego preparatu w odpowiedniej ilości. Ocenia także konieczność zastosowania dodatkowych środków. W ogólnym ujęciu można powiedzieć, że cena zabiegów kwasem hialuronowym kształtuje się pod wpływem:

  • rodzaju i typu zastosowanego żelu hialuronowego (wielkocząsteczkowe są trwalsze, ale mniej zbliżone do naturalnego, natomiast te podobne do organicznego kwasy są mniej trwałe, ale i bezpieczniejsze);
  • ilości kwasu hialuronowego – nie w każdej klinice jest to ważny czynnik, tym bardziej że nie zawsze jest to łatwe do oszacowania;
  • rodzaju zastosowanego znieczulenia – możliwych jest kilka opcji różniących się między sobą ceną i skutecznością oraz bezpieczeństwem;
  • konieczności zastosowania dodatkowych preparatów, na przykład miejscowej dawki adrenaliny w celu zminimalizowania krwawienia.

Cena zabiegu kwasem hialuronowym często bardziej niż od wyżej wymienionych czynników, zależy od miasta. Zabiegi tej samej klasy na identycznych preparatach mogą kosztować od 700 do 1200 złotych. Dlatego wiele osób decyduje się na zabieg w bardziej oddalonej klinice, ponieważ przy podobnym poziomie profesjonalizmu ceny są dużo niższe.
Reklama


Kwas hialuronowy bioalgi


Ile zapłacisz za zabieg kwasem hialuronowym?

W zależności od zabiegu ceny wahają się od 600 do prawie 3000 złotych. Dolną granice wyznacza wypełnienie drobnych zmarszczek, górną powiększenie biustu. Za powiększanie ust trzeba zwykle zapłacić 1200-1800 złotych, za zabieg nici hialuronowych około 1600-2000 zł.

Warto także pamiętać, że cena zabiegu kwasem hialuronowym może być negocjowana. Warto też wykonywać zabiegi w pakietach – bardzo często pacjenci decydują się na serię zabiegów, np. nici hialuronowe, wypełnianie głębokich zmarszczek i powiększenie ust. Zabiegów takich nie wykonuje się jednego dnia, ponieważ stanowiłyby one duże obciążenie dla organizmu. Mogą także powodować dyskomfort pacjenta (mimo wszystko wstrzykiwania są bolesne nawet przy zastosowaniu dobrego znieczulenia). Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby negocjować cenę pakietu. Z pewnością jest to bardziej opłacalne niż zakup trzech oddzielnych zabiegów.

Podsumowanie

Podstawowe dwie kwestie to jednak zawsze jakość materiałów. Mniej trwałe gatunki kwasu hialuronowego są tańsze w jednorazowej aplikacji. Niestety, ponieważ zabieg trzeba powtarzać częściej, w sumie nie jest to oszczędne rozwiązanie. Drugim wyznacznikiem ceny jest wspomniana już lokalizacja salonu: im bardziej prestiżowe miejsce, tym głębiej trzeba sięgać do kieszeni, a nie zawsze przekłada się na jakość obsługi. Ostateczną decyzję podejmuje się jednak nie tylko na podstawie cenników, ale również wskazań i zaleceń uzyskanych w czasie pierwszej konsultacji lekarskiej przed zabiegiem, ponieważ może się okazać, że u danego pacjenta nie można stosować wszystkich dostępnych typów kwasu.

 

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 komentarze do artykułu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *